Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Dni Skoczowa! (Kasia Kowalska, Mesajah) od 8.06. do 10.06

Dodano: 2018-06-07

Dni Skoczowa!
Kasia Kowalska, Mesajah

od 8.06.2018 (piątek) godz. 11:30
do 10.06.2018 (niedziela)

POP & ROCK, rodzinne, koncert, dla dzieci
Skoczów
woj. śląskie


Źródło informacji: https://www.facebook.com/events/1689983637722912
Już za niedługo 51. Dni Skoczowa! Tym razem Święto Miasta przypadnie w terminie 8 – 10 czerwca. Zapowiadają się trzy koncertowe dni pełne atrakcji, dobrej energii i radości! 

Świętowanie rozpoczniemy przemarszem barwnego korowodu dzieci i młodzieży, który wyruszy sprzed Restauracji Nowa Maja (ul. Mickiewicza 20) i powędruje na rynek. W tym roku uczestnicy korowodu zaprezentują się w bajkowych strojach oraz kostiumach historycznych. Zaraz po uroczystym otwarciu 51 Dni Skoczowa rozpoczniemy artystyczne prezentacje uczniów szkół i przedszkoli skoczowskiej gminy, które po części tematycznie będą powiązane z setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Po kilkugodzinnych występach uczestników PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ TALENT 2018” na scenie zagości „cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae, rock i poezji ska-kanej”, czyli grupa RASTAFAJRANT. Tuż po niej pojawi się gwiazda wieczoru - MESAJAH z zespołem RIDDIM BANDITS. To jednak nie koniec piątkowych atrakcji! Wieczór zwieńczą szalone tańce w rytmach DYSKOTEKI Z RADIEM BIELSKO!

W sobotę, 9 czerwca, pokażemy filmy animowane, których twórcami są od A-Z dzieci uczęszczające na zajęcia do MCK „Integrator”. Będzie można także potańczyć w zumbowej odsłonie razem z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą! Najmłodsi zostaną zaproszeni do WIOSKI SMERFÓW, a nieco starsi w tym samym czasie spróbują swych sił w XIX MISTRZOSTWACH SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM. Nie zabraknie również żywiołowych popisów różnorodnych formacji tanecznych i … „klubowej energii na szpilkach!”, o którą zadbają piękne i niezwykle utalentowane muzycznie dziewczyny – ELECTRIC GIRLS. Kulminację 51 Dni Skoczowa stanowić będzie jednak koncert KASI KOWALSKIEJ, która przypomni wszystkim znane i nieprzemijające od niemal 25 lat przeboje polskiej sceny muzycznej !!! 

Niedzielny program rozpoczniemy tym razem realizowanym „na żywo”, a nie jak to zwykle bywa w studiu Portalu Śląska Cieszyńskiego Ox.pl KONCERTEM ŻYCZEŃ STELA. Nieco później swą taneczną wizytówkę zaprezentuje Skoczowski Uniwersytet III Wieku – wystąpią GWIAZDY SZERYFA. Tuż po nich taneczne klimaty podtrzymają skoczowskie zumbowiczki (i zumbowicze!). Kolejne punkty programu będą miały koncertowy charakter: w pierwszej kolejności dla publiczności zaśpiewa poszukujący od dawien dawna „tamtych prywatek” WOJCIECH GĄSSOWSKI, następnie scenę opanują młodzi wokaliści – uczniowie MARIUSZA ŚNIEGULSKIEGO, a na koniec wieczoru i trzydniowego świętowania legendarne utwory lat 80. i 90. przypomni zespół UNIVERSE.

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie w sobotę: OTWARTEGO TURNIEJU SZACHOWEGO W SKOCZOWSKIEJ JEDYNCE i tradycyjnego NAJSZYBSZEGO ZJAZDU RURĄ, organizowanego w Krytej Pływalni „Delfin”. Natomiast w niedzielę odbędzie się kolejny TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, już VI HARCERSKA GRA MIEJSKA oraz DEGUSTACJA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI.

Oczywiście na skoczowskim rynku, podczas 51 Dni Skoczowa, pojawią się regionalne pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko oraz najróżniejsze stoiska handlowe. Pokażemy też wystawę plenerową, związaną z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci skorzystają z atrakcji o rekreacyjnym charakterze, usytułowanych na Małym Rynku.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.