Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

"Przełamywanie barier, czyli jak dogadać się z kosmitą" - spotkanie z Panią Hanną Pasterny 14.05

Dodano: 2018-05-11

"Przełamywanie barier, czyli jak dogadać się z kosmitą" - spotkanie z Panią Hanną Pasterny

14.05.2018 (poniedziałek) godz. 13:00

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach
Katowice, Wyszyńskiego 7
woj. śląskie

Źródło informacji
http://pbw.katowice.pl/
Organizator
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach serdecznie zaprasza nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych problemem funkcjonowania w społeczeństwie osób niepełnosprawnych (w tym z zespołem Aspergera) na spotkanie z Panią Hanną Pasterny – osobą niewidomą, autorką książek, podróżniczką.

"Kontakt z innością bywa wyzwaniem. Spotykając osobę niepełnosprawną, bywamy zakłopotani, bo nie wiemy, jak się zachować. Podczas spotkania opowiem o trudnościach i szansach wynikających z inności, przełamywaniu barier pomimo braku wzroku, swoich podróżach w ciemno i przyjaźni z genialną uczoną z Glasgow, która ma zespół Aspergera".

Spotkanie odbędzie się 14 maja 2018 r., w godz. 13.00-14.00 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach przy ulicy Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7 (sala 41).
Na zgłoszenia czekamy do 11 maja 2018 r. (formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://www.pbw.katowice.pl/zgloszenia/index.php/zgloszenia-na-szkolenia/przelamywanie-barier-czyli-jak-dogadac-sie-z-kosmita).

Uczestnicy spotkania będą mogli na stoisku Wydawnictwa Credo zakupić książki prelegentki oraz inne publikacje dotyczące niepełnosprawności.

Hanna Pasterny - zdobywczyni wyróżnień "Lady D im. Krystyny Bochenek", "Człowiek bez barier", "Lodołamacz specjalny". W roku 2017 znalazła się w "Liście mocy", publikacji wydanej przez "Integrację" z sylwetkami stu najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

Magister filologii romańskiej, logopeda, obecnie studiuje poradnictwo psychologiczne i interwencję kryzysową. Pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jest także społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka.

Współzałożycielka koła Polskiego Związku Niewidomych w Jastrzębiu-Zdroju. Współpracuje z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Pisze artykuły, głównie do czasopism dla niepełnosprawnych, uczy brajla. W szkołach prowadzi zajęcia oswajające z niepełnosprawnością, a dla pracodawców szkolenia o komunikacji z niepełnosprawnym pracownikiem. Prócz francuskiego zna również dobrze język angielski i podstawy hiszpańskiego. Lubi czytać, słuchać muzyki klasycznej i poezji śpiewanej, rozmawiać z przyjaciółmi. Jednak wolny czas spędza też aktywnie: jeździ na tandemie, uprawia nordic walking w specjalnej uprzęży do chodzenia w parach, podróżuje.

Hanna Pasterny jest także autorką trzech książek ("Jak z białą laską zdobywałam Belgię", "Tandem w szkocką kratkę", "Moje podróże w ciemno". Ich fragmenty udostępniono na stronie www.hannapasterny.pl.

Szczegółowych informacji udzielają:
Katarzyna Drogoś, Ewa Piątek
tel. 32 258 57 84 w. 44
e-mail: opracowanie@pbw.katowice.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.