Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Luxus – prosta historia | Pokaz filmu i spotkanie z twórcami 12.1

Dodano: 2018-01-10

Luxus – prosta historia | Pokaz filmu i spotkanie z twórcami
12.01.2018 (piątek) godz. 19:00

Narodowy Instytut Audiowizualny
Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5
woj. mazowieckie

Źródło informacji https://facebook.com/events/136043317065528
Organizator
Narodowy Instytut Audiowizualny
67 minut barwnej, dynamicznej opowieści o legendarnym Luxusie – grupie artystów, którzy rozpoczęli swoją działalność w głębokich latach 80. we Wrocławiu i działają, jako jedyna powstała w tamtych czasach formacja, do dziś. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami i bohaterami filmu.

"Luxus – prosta historia", reż. Agnieszka Mazanek, 2017, 67 minut

Narracja w filmie obejmuje ponad 30 lat – od roku 1980 do 2016 – i jest nielinearna, zaskakuje brawurowymi podróżami w czasie i przestrzeni. Rozmowy bohaterów mieszają się z anegdotami dawnych członków grupy i osób towarzyszących ich akcjom artystycznym. Skoki w czasie to też okazja, aby poczuć klimat awangardowych akcji ulicznych, posłuchać tamtej muzyki, zachwycić się wolnością i otwartością w czasach cenzury. 

Spotkanie
Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserką i bohaterami filmu, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona. Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.