Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Benshi - Woody Allen - Wszystko co chcielibyście 9.1

Dodano: 2018-01-08

Benshi - Woody Allen - Wszystko co chcielibyście


9.01.2018 (wtorek) godz. 18:00

Benshi
Lublin, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
woj. lubelskie

Źródło informacji https://facebook.com/events/192353694680638
Organizator
Benshi
Skąd nazwa Benshi? – kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbiór dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi. 

Prowadzenie - Krystian Drozd

„Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać” (1972) reż. Woody Allen, czas trwania: 1 godz. 27 min.

Film Woody'ego Allena jest interpretacją podręcznika wychowania seksualnego amerykańskiego seksuologa Davida Reubena. Obraz Allena wywołał w USA sporo kontrowersji, a jego emisja była przez wiele lat zabroniona. Film składa się z siedmiu epizodów, w których reżyser w prześmiewczy sposób porusza tematy powszechnie uważane za tabu. Twórca balansuje tu na krawędzi dobrego smaku, jednak granicy tej nie przekracza.
W szeregu nowelek filmowych budujących cały film występuje plejada gwiazd, a wśród nich obok niepowtarzalnego Woody Allena możemy podziwiać Johna Carradine'a, Burta Reynoldsa czy Tony'ego Randalla.

Sala Kinowa w Centrum Kultury
Wstęp wolny

Projekt zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.