Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Certyfikowane szkolenie „Nieskończone Możliwości Wolontariatu” 16.11

Dodano: 2017-11-10

Fundacja Nieskończone Możliwości zaprasza do udziału w bezpłatnym, certyfikowanym szkoleniu „Nieskończone Możliwości Wolontariatu” realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w dniu 16 listopada w Krakowa. Szkolenie dotyczy opieki i specjalnych wymogów edukacyjnych związanych z obecnością w szkole dzieci niepełnosprawnych, chorych na choroby przewlekłe i rzadkie typu:  niedosłuch, cukrzyca, choroby onkologiczne, mukowiscydoza, idei wolontariatu i jej specyfiki  w organizacjach pozarządowych o różnych charakterze.

 

Szkolenie kierowane jest do pracowników oświaty ( nauczycieli szkół podstawowych, liceów oraz wychowawców przedszkolnych ), pedagogów i młodzieży, którym bliska jest tematyka wolontariatu.

- Czym jest choroba przewlekła i jakie są potrzeby edukacyjne i emocjonalne ucznia nią dotkniętego?

- Czy niepełnosprawność jest zawsze widoczna? Rodzaje niepełnosprawności i rodzące ją przyczyny

- Jakie predyspozycje musi mieć prawdziwy wolontariusz?

- Jak słuchać, by słyszeć czyli jak rozmawiać z chorym uczniem i jego rodziną

- Granice zaangażowania – by służyły wspólnemu dobru

- Czym jest efektywna pomoc?

-  Społeczne postrzeganie działań związanych z wolontariatem

Wszyscy wiemy, że każda z chorób ma swoją specyfikę, a dziecko nią dotknięte wymaga różnego rodzaju prowadzenia. Szkolenie służy uzupełnieniu lub nabyciu wiedzy o ich specyfice przez nauczycieli już pracujących, studentów, czy też osób zajmujących się chorymi lub myślących o wolontariacie w ich kierunku. Znajomość tematu sprawia, że spotkanie na drodze swojego życia  dziecka chorego przewlekle skutkuje efektywnym działaniem, obustronnym zadowoleniem. Znajomość potrzeb związanych z chorobą pozwala na upowszechnianie idei wolontariatu – jest nim bezinteresowna pomoc nawet jednej osobie, ale dzięki niej można zbudować nowe nadzieje i aktywność dziecka, dzisiaj nieraz zmęczonego, zniechęconego do życia chorobą. Istotą jest tu także motywowanie rodzin chorych dzieci do walki, bo tylko dzięki takiemu wsparciu walka z chorobą jest możliwa. A nie ma nic cenniejszego niż świadomość, że chore dziecko zyskało wiarę w życie.

Każda osoba zainteresowana otrzyma wsparcie indywidualne trenera, z którym będzie się mogła kontaktować do końca grudnia 2017 roku, konsultując napotkane problemy  i szukając dróg rozwiązań.

Zgłoszenia na szkolenia należy nadsyłać na adres: kontakt@nieskonczonemozliwosci.org lub tel. 669 773 581. Najbliższe szkolenie odbędzie się 16 listopada w Domu Kultury Podgórze na ul. Sokolskiej 13 od godziny 14.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt.

więcej: www.nieskonczonemozliwosci.org.

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.