Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Wernisaż wystawy Maksym Rudnik "Wilderness"

Dodano: 2017-07-05

5 lipca g. 18:00 

Pawilon Sztuki ERGO HESTIA

Kostrzewskiego F. 1
00-763 Warszawa
 

Wystawa prac młodego fotografa Maksyma Rudnika otworzy letni sezon wystawowy w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii. Artysta zaprezentuje cykl fotografii, będący głęboko humanistyczną próbą interpretacji tematu koegzystencji współczesnego człowieka z przyrodą. Wakacyjna propozycja Pawilonu jest także opowieścią dokumentującą doświadczenie podróży i obserwacje podjęte przez młodego człowieka w różnych zakątkach świata.

Zdolność abstrakcyjnego myślenia przyjęła smutną rolę narzędzia globalnej opresji, gdzie ludzkość — z ssaka, broniącego się przed siłami natury — stała się semiwirtualnym nowotworem żarłocznie toczącym jedyną znaną planetę, na której rozkwitło życie. Batalii tej przygląda się od kilku lat Maksym Rudnik (25), absolwent SGH, ekonomista i zawodowy fotograf z Warszawy. W przerwach między komercyjnymi zleceniami Rudnik realizuje skrupulatnie materiał dokumentujący styk dwóch światów — cywilizacji i przyrody.

Jako adept analogowej szkoły fotografii, spod powiększalnika wypuszcza klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe, które stanowią decydującą większość jego dzisiejszej wystawy, jak i całego dorobku. Kadry Maksyma Rudnika pojawiały się w publikacjach zarówno w Europie, ale też i w USA, by teraz zmusić Państwa do chwili refleksji nad kondycją naszego gatunku i domu, który pozwalamy obrócić w ruinę własnym pobratymcom.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.