Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Wernisaż wystawy GRUPY TWÓRCZEJ TRZY POKOLENIA

Dodano: 2017-07-06

Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz autorzy zapraszają na wernisaż wystawy GRUPY TWÓRCZEJ TRZY POKOLENIA: Helena Płoszaj-Wodnicka, Tymon Wodnicki, Judyta Julia Białkowska, Artur Kardamasz Młodszy oraz gościnnie Maria Piśko, który odbędzie się 6 lipca o godz. 18 w Galerii na Najwyższym Poziomie (bud. Elektromontażu – Rzeszów, ul. Słowackiego 20, XI p.).

Helena Płoszaj-Wodnicka
Studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w 1971 r. w Pracowni Litografii doc. W. Kunca i Pracowni Liternictwa doc. A. Stalony-Dobrzańskiego. Członek ZPAP. Od 1971 r. zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Pracuje w technice pastelu. Udział w ponad stu wystawach, na których otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz USA, Niemcy, Francja, Ukraina, Kuba, Szwajcaria i Norwegia.

Judyta Julia Białkowska
1988 - 1995 - ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w 1995 r. w pracowni malarstwa prof. Stanisława Kortyki i w pracowni grafiki prof. Haliny Pawłowskiej. Laureatka konkursu New Look Design Refresh 2016 w kategorii Art. Laureatka konkursu Stipendutstilling 2017. Galleri Gnist, Molde, Norwegia. Mieszka i pracuje na norweskiej wyspie Haramsoy.

Tymon Wodnicki
Urodzony w 1971 r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. St. Borzęckiego z aneksem z rysunku w pracowni prof. B. Salwińskiego w 1996 roku. Udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Artur Kardamasz Młodszy
Urodzony w 1990 r. w Przemyślu. Ukończył Liceum Sztuk Pięknych w Jarosławiu. Studia magisterskie w warszawskiej ASP. Obecnie przygotowuje się do obrony dyplomu w pracowni prof. Piotra Smolnickiego. Udział w wielu wystawach, m. in. pod patronatem Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie w 2015. w ramach obchodów Europejskiej Szkoły Kultury Wrocław 2016 w Goszczu i pod patronatom Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze w Republice Czeskiej w 2017. Uprawia linoryt, rysunek i grafikę komputerową. Mieszka na wyspie Haramsoy w Norwegii.

Maria Piśko
Ukończyła PLSP w Jarosławiu i ASP we Wrocławiu. Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaniny. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu (indywidualna Galeria u Attavantich - 2010 r). Od 2008 r uczestniczy w Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych połączonych z Wystawą na Wodzie w Centrum Promocji Kultury Praga – Południe. W 2015 r. zostaje Honorowym Członkiem Związku Ceramików Polskich. W 2013 r. odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.