Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Aleksandra Kubiak - POWIETRZE W DOMU

Dodano: 2017-07-07

8 lipca g. 17:00 - 30 lipca g. 18:00

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.

Pomorska 73
66-400 Gorzów Wielkopolski
 

Miejski Ośrodek Sztuki
zaprasza na wernisaż wystawy:
Aleksandra Kubiak - POWIETRZE W DOMU
8.07.2017, 17:00

Od czasu wznowienia indywidualnej działalności twórczej Aleksandra Kubiak sięga po nowe media i zgłębia zainteresowanie performansem ponownie go definiując. Wielokrotnie do realizacji swoich prac angażuje osoby trzecie, które stają się współtwórcami jej filmów, performansów, happeningów czy obiektów. Wśród nich są zarówno osoby niepełnosprawne („Dolce Vita”, „Sanus Design”), wykluczone („Baraca”), jak i profesjonaliści (m.in. aktorki w filmach „Śliczna jesteś laleczko”, „Mięso Słonia”).
Twórczość Kubiak stała się formą autoterapii, sposobem mówienia o intymnych sprawach, takich jak choroba, śmierć czy molestowanie, z perspektywy wspólnotowości. Autorka często odwołuje się do psychoanalitycznej teorii badaczki Hanny Segal, akcentując związek swojej terapii z twórczością artystyczną. Przez pryzmat własnej historii artystka eksploruje problemy współczesności, komentując sytuację kobiet i artystek w społeczeństwie.

Wystawa w Miejskim Ośrodku Sztuki koncentruje się wokół tematu domu. W pracach Aleksandry Kubiak jawi się on jako miejsce krzywdy, zbrodni i pełne niepokoju, kojarzy się z tymczasowością oraz naruszeniem spokoju. Wystawa sytuuje się na pograniczu intymności artystki i debaty publicznej - to co prywatne staje się naszą wspólną sprawą.

Kuratorka: Marta Gendera
Wystawa czynna do 30.07.2017 r.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.