Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

32. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne

Dodano: 2017-06-30

30 czerwca g. 10:00 - 10 lipca g. 10:00

Dom Kultury Ariadna Widzewskie Domy Kultury w Łodzi

Niciarniana 1/3
92-208 Łódź
 
32. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne będą trwały od 30 czerwca do 10 lipca 2017 r.
Jest to ważna dla miasta impreza o międzynarodowym charakterze organizowana przez Widzewskie Domy Kultury oraz Centrum Kultury Młodych. Gośćmi tegorocznej edycji warsztatów będą zespoły folklorystyczne z Gruzji, Puerto Rico, Serbii oraz z Rumunii.
Program pobytu to m.in. wspólna nauka tańców narodowych i regionalnych, zwiedzanie najciekawszych miejsc Łodzi oraz regionu łódzkiego, integracyjne wieczory przyjaźni, a przede wszystkim parady i koncerty dla mieszkańców Łodzi (koncert przy ulicy Piotrkowskiej oraz Koncert Galowy w Klubie Wytwórnia) i regionu. Koncerty odbędą się między innymi w: Dzierżąznej, Rokicinach, Rzgowie, Parzęczewie czy Rawie Mazowieckiej.
Warsztaty są wyjątkową okazją do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności i mediów. Z roku na rok rośnie prestiż Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych jako imprezy, która w okresie letnim gromadzi tysiące ludzi podziwiających narodowy folklor innych krajów.
Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.