Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Festiwal "Lato Seniora"

Dodano: 2017-06-19

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu "Lato Seniora". W dniach od 19 czerwca do 15 września 2017 roku przy ul. Świętojerskiej 12a będą odbywały się różnorodne aktywności integracyjne, edukacyjne i kulturalne. Wstęp na wszystkie wydarzenia ma charakter otwarty, kierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy i jest bezpłatny.

Głównym przesłaniem Festiwalu jest stworzenie przestrzeni do aktywnego uczestniczenia warszawskiej społeczności osób starszych w życiu kulturalnym oraz wzmocnienie dialogu międzypokoleniowego.

Już 19 czerwca 2017 roku o godzinie 11:30 serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Festiwalu, które uświetni koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta.

Festiwal potrwa do 15 września 2017 roku, pozwalając seniorom na uczestnictwo w okresie wakacyjnym w szeregu ciekawych spotkań ze specjalistami, wykładów, warsztatów, koncertów, projekcji filmowych i zabaw tanecznych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń w czerwcu:
19 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Festiwalu „Lato Seniora”, które uświetni koncert „Trzy Manon – Puccini, Massenet, Auber”, w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta.
20 czerwca o godz. 15.00 w ramach „Otwartej sceny senioralnej” ze swoim repertuarem muzycznym wystąpi zespół Bielańskie Czerwone Korale.
22 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy do ogrodu na pierwszą potańcówkę pt. „Powitanie Lata”. Do tańca zagra Warszawska Orkiestra Kameralna ODEON.
23 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na wykład „Postępowanie fizjoterapeutyczne we wczesnym stadium choroby Alzheimera i innych zespołach otępiennych”.
27 czerwca o godz. 11.30 zapraszamy na wykład Pani dr Małgorzaty Tomaszewskiej „Udar mózgu – przyczyny, objawy, leczenie”.
28 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty z cyklu „Podróże kulinarne”. W ramach zajęć Pan Aziz zaprezentuje jak przygotować tradycyjne dania afgańskie.
29 czerwca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Warszawiaków, zarówno z najbliższego sąsiedztwa jak i z dalszych zakątków miasta do naszego ogrodu na Dzień Sąsiada – spotkanie z grami, zabawami, pokazami tanecznymi dzieci oraz muzyką na żywo. Prosimy gości o przyniesienie drobnego poczęstunku na wspólny stół.
30 czerwca o godz. 12.00 w ramach „Otwartej sceny senioralnej” wystąpi zespół Kantata, który zaprezentuje swój repertuar muzyczny pt. „Stara Warszawa”.

Więcej informacji oraz relacje z dotychczasowych wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum: www.cps.srodmiescie.warszawa.pl

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących Festiwalu „Lato Seniora” zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 607 825 475 lub mailowo: latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl.

Organizatorem Festiwal „Lato Seniora” jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.