Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

KinoLub Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży 2017

Dodano: 2017-06-19

19 czerwca g. 08:30 - 18:00 

Paradox

Krupnicza 38
31-123 Kraków
 

Program:
*8:30 - Na linii wzroku
*9:00 - Marzenia do spełnienia
*10:15 - Daleko, ale blisko
*10:30 - Z happy endem
*12:00 - Po sąsiedzku
*12:30 - Wyzwania małe i duże
*16:00 - Nie do wiary
*18:00 - Chłopiec na moście.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale równiez w innych działaniach podejmowanych przez organizatora - Fundację IKS, czyni go wyjątkowym.
KINOLUB jest jednak przede wszystkim świętem filmu dedykowanego dzieciom i młodzieży. Raz w roku w wybranych miastach Polski prezentowane są filmy z całego świata. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym.
Festiwal jest wydarzeniem nieodpłatnym, skierowanym do widzów w wieku 4-18 lat.
Program festiwalu to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami.
Stałym elementem programu są pokazy filmów konkursowych (ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych) wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.