Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Teatr „Krzikô” przedstawia...

Dodano: 2017-06-16

16 CZERWCA 2017 | FABRYKA KULTURY | GODZ. 18:00 |

Teatr „Krzikô” działający przy Bilbliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo serdecznie zaprasza na przedstawienie na podstawie szôłôbùłki ks. Leona Heyke'go pt. „Agùst Szlôga”.

Wykonawcy przy realizacji przedstawienia wykorzystali pomysły formalne z dawnej włoskiej komedii improwizowanej tzw. commedii dell'arte. Tytułowa postać Agùst Szlôga „pod zasłoną naiwności skrywa przebiegłość i spryt; te cechy w chłopskim społeczeństwie na Kaszubach traktowano jako skuteczną broń przeciwko uciskowi państwa i arogancji urzędników”.

W utworze tym i w jego realizacji scenicznej znajdziemy wątki z mitologii kaszubskiej przybrane w liczne elementy groteski i karykatury. Teatr „KRZIKÔ” powstał w Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie koło Wejherowa (województwi Pomorskie) w listopadzie 2014 roku jako jedna z nowych form działalności społeczno-kulturalnych tejże biblioteki.

Od początku teatr pracował równolegle z młodzieżą i dorosłymi oraz z osobami niepełnosprawnymi (Teatr dla życia). Wszystkie próby i zajęcia prowadzi od początku dwójka instruktorów teatralnych Anna Miller i Ludwik Lubieński. Zajęcia obu grup składają się zarówno z teatralnych zajęć warsztatowych jak i przygotowywania prezentacji w formie etiud i przedstawień.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.