Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Maj na Foksal - cykl imprez w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich

Dodano: 2017-05-17

do 20 czerwca g. 20:00

Dom Dziennikarza. Centrum Prasowe

Foksal 3/5
00-366 Warszawa
 

„Maj na Foksal” to doroczny projekt Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Fundacji Solidarności Dziennikarskiej, który w tym roku rozpoczynamy 9 maja, a zakończymy 20 czerwca. Obejmuje cykl wydarzeń kulturalnych, na który składają się prezentacje filmów, książek, spotkania autorskie, koncerty, wystawy itp.

Podczas wieczoru inauguracyjnego wyświetlimy film Jolanty Hajdasz „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, nagrodzony przez SDP Główną Nagrodą Wolności Słowa 2016. W podobnym kontekście historycznym umiejscowiony jest kolejny film – „Praskie katownie”, którego projekcję zakończy dyskusja z udziałem m.in. prof. Krzysztofa Szwagrzyka. „Polski patriotyzm Artura Rubinsteina” – to warszawska premiera filmu o wielkim pianiście oraz prelekcja i wystawa zdjęć. Myśląc o maju, dochodzimy do przypomnienia przewrotu majowego – Stefan Truszczyński poprowadzi grę miejską, którą zakończy debata z udziałem historyków. W pakiet wydarzeń o tematyce historycznej wpisują się też warsztaty polskiej piosenki emigracyjnej lat 1945 -1990.

Podczas „Maja na Foksal” nie zabraknie „lżejszych klimatów” – Warszawska Orkiestra Sentymentalna poprowadzi potańcówkę – warsztaty miejskich tańców dawnej Warszawy. Zaś Wojciech Kwiatek w kolejne cztery wtorki będzie uczył, jak napisać powieść kryminalną.

W czasie trwania projektu czynna będzie wystawa fotografii „Promka”, opowiadająca o obrońcach miasteczka Awdijiwka – wystawa pod honorowym patronatem Ambasadora Ukrainy; zapraszamy na wernisaż.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.