Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Festiwal Literatury dla Dzieci 2017

Dodano: 2017-05-16

Festiwal Literatury dla Dzieci od 16 do 21 maja 2017 po raz czwarty zawita w Warszawie. To wędrujący po największych polskich miastach festiwal w całości poświęcony najmłodszym czytelnikom. W programie tegorocznej edycji, prócz Warszawy, są jeszcze Gdańsk, Kraków, Poznań i Katowice oraz lekko licząc ponad sto wydarzeń. Cel może wydawać się prozaiczny i trochę banalny: propagować czytelnictwo wśród dzieci. Jednak środki, po jakie sięgnęli organizatorzy, wcale banalne nie są.

Literackich atrakcji nie zabraknie również w Warszawie. W programie między innymi wieczorne czytanki przed zachodem słońca, wystawy, koncert, spacery tematyczne, spotkania literackie i warsztaty plastyczne. W Warszawie w tym roku pojawią się znani i znakomici: prof. Joanna Papuzińska, Martin Widmark, Józef Wilkoń, Bohdan Butenko, oraz także nagradzani i docenieni: Ifi Ude, Wojciech Widłak, Jarosław Mikołajewski, Agnieszka Stelmaszyk, Katarzyna Bogucka, Jarl Jomsborga Einar, Joanna Rusinek, Marianna Oklejak, Aleksandra Cieślak, Anna Czerwińska-Rydel, Marta Kopyt, Marianna Oklejak, Zofia Stanecka, Dorota Suwalska, Małgorzata Gurowska, Joanna Krzyżanek, Zuzanna Kisielewska, Ula Palusińska, Kaja Prusinowska, Adam Święcki.

Najbardziej wyczekiwanym punktem festiwalu są rokrocznie wieczorne czytanki. Te i w tym roku nie zawiodą. Autorzy programu wychodzą naprzeciw najtrudniejszemu odbiorcy udowadniają, jak bardzo męską rzeczą jest czytanie!Czytanie jak zawsze zainauguruje Zastępca Prezydenta Warszawy Michał Olszewski, a kolejne czytanki odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w grodzie Wikingów Warownia Jomsborg i w zamkniętym dla szerszej publiczności klubie samochodowym założonym przez Krzysztofa Hołowczyca.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza zapisy za pośrednictwem strony http://bit.ly/fldd2017_wawa
Program: http://fldd.pl/2017/program/id,516-wydarzenia_festiwalowe_warszawie.html

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.