Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

13. Sosnowieckie Dni Literatury (nie tylko) dla dzieci

Dodano: 2017-05-15

do 2 czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Kościelna 11
41-200 Sosnowiec
 

15 maja 2017 rusza trzynasta edycja Sosnowieckich Dni Literatury, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Bohaterem „13. Sosnowieckich Dni Literatury (nie tylko) dla dzieci” jest postać Mikołajka z francuskich książek René Goscinnego i Jeana-Jacques'a Sempégo.

Gośćmi tegorocznej imprezy będą m.in.: Michał Rusinek, Jarosław Mikołajewski, Adam Wajrak, Ewa Nowak, Dariusz Rekosz i in. Poza spotkaniami autorskimi i warsztatami dla dzieci w programie znajdą się wyjątkowe działania z pogranicza literatury i innych sztuk. Będą to: wystawa „Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques’a Sempégo” (na podstawie „Nowych przygód Mikołajka. Wydania specjalnego podwójnego” Wydawnictwa Znak), projekcje filmu „Mikołajek” w reż. Laurenta Tirarda, warsztaty cukiernicze w Restauracji Magiel Kulinarny, spotkanie z Radosławem Krzyżowskim, który przeczyta dzieciom i ich opiekunom opowiadania o Mikołajku, widowisko literacko-muzyczne „Szaleństwa Mikołajka” w Sali Koncertowej ZSM w Sosnowcu, finał konkursu „Bibliożerca Roku”, „Parada Mikołajków” – impreza w centrum miasta, konkursy z nagrodami.

Tegoroczna edycja imprezy, odbywająca się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego, powstaje przy współudziale Instytutu Francuskiego w Krakowie, Wydawnictwa Znak w Krakowie, Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Restauracji Magiel Kulinarny w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Sosnowcu, Miejskiego Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu, Miejskiego Klubu Maczki w Sosnowcu. Patronat medialny przyjęli: Silesiakultura.pl, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Wiadomości Zagłębia, „Kurier Miejski”, Czasdzieci.pl, „Śląsk”, Silesiadzieci.pl, Dzieckowzaglebiu.pl.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.