Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Etnokonkretno! Wakacje 2016

Dodano: 2016-07-06

Ratusz - Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
pl. Wolnica 1
31-066 Kraków

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu warsztatów dla dzieci. W czasie tegorocznych warsztatów wcielimy się w role podróżników, twórców, wynalazców i etnografów. Przyjrzymy się różnym wynalazkom, maszynom i niezwykłym rozwiązaniom zwykłych problemów. Staną się one dla nas punktami przewodnimi w podróży w dalekie strony. Z etnograficzną uważnością poddamy obserwacji to, co bliskie i z pozoru dobrze znane. Zgłębimy różne obszary kultury.

Każdego dnia na uczestników czeka nowy wątek. Każdy z pięciu tygodni warsztatów będzie podejmował nowy temat.

Zapraszamy do wspólnego działania od 4 do 22 lipca i od 8 do 19 sierpnia. W programie warsztaty dla dzieci w wieku 3-5, 6-9 i 10-13 lat.

3 – 5 LAT

Trzy razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek), w godzinach popołudniowych, dotykając, wąchając, eksperymentując i tworząc będziemy poznawać świat, jego tajemnice, mieszkańców i ich niezwykłe wynalazki. Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

godz. 17:00 - 18:30

6 – 9 LAT

Pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku będziemy zgłębiać tajemnice, uruchamiając wyobraźnię i zmysł obserwacji. Działając w obszarach kultury, łącząc rozmaite materiały, media i sposoby myślenia. Staniemy się podróżnikami, wynalazcami, etnobotanikami i etnografami.

godz.12:30 - 14:30

10 -13 LAT

Trzy dni w tygodniu (wtorek, środa, czwartek), w godzinach przedpołudniowych, będziemy ćwiczyć myśli, wyobraźnię i ręce. Warsztaty zainspirują do komentowania tego co nas otacza przy użyciu odmiennych form wyrazu. Naszym narzędziem staną się różne formy wizualne w tym komiks i animacja.

godz. 10:00 - 12:00

Szczegółowy program: http://bit.ly/Etnokonkretno_wakacje2016

Obowiązują rezerwacje. W przypadku braku rezerwacji, wstęp w miarę wolnych miejsc.
Rezerwacje: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 60 23

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.