Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

PROFUND - RAMPA NASTAWNA

Image

Problem barier

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach codziennie spotykają się z różnymi barierami architektonicznymi, które muszą pokonywać, a które przez osoby sprawne nie są zauważane.

 

Projekt rampy nastawnej

W związku z zapotrzebowaniem na urządzenie wspomagające pokonywanie przeszkód poprzecznych zostało opracowane rozwiązanie rampy nastawnej, które ze względu na oferowaną nowość jest objęte ochroną patentową P. 215363.

Przedstawiona rampa pełni funkcję samodzielnego pokonania barier poprzecznych, w miejscach gdzie nie ma możliwości zamontowania stałej rampy. Pełni funkcję dyskretnego i estetycznego urządzenia umożliwiającego pokonywanie przeszkód poprzecznych, nie stanowi żadnej przeszkody dla funkcjonowania innych osób.

Zostały zaplanowane również dodatkowe rozwiązania dot. automatyki rampy, które realizowane będą na indywidualne zamówienie klientów, w tym m.in. możliwość zamontowania czujnika najazdowego, wyczuwającego zbliżające się koła wózka inwalidzkiego bądź też czujnik chipowy reagujący na konkretny wózek i rozkładający rampę pod jego przejazd. Na wypadek gdyby osoba po skorzystaniu z urządzenia zapomniała go złożyć, w rampie planowane jest również zastosowanie wyłącznika obciążeniowego, który sprawi, że w przypadku gdy rampa nie będzie używana przez dłuższą chwilę, samoistnie się złoży tak aby nie stanowić przeszkody dla pieszych. Tego typu wyłącznik zapewni prawidłową prace rampy i jednocześnie bezpieczeństwo osoby niepełnosprawnej.

 

Poznaj działanie rampy nastawnej Profund

Rozwiązanie konstrukcyjne rampy umożliwia łatwe i szybkie jej ustawienie w pozycji roboczej, a po przejeździe po niej wózka, powrotne złożenie.
Ta cecha jest bardzo ważna w sytuacji, gdy może ona stanowić przeszkodę do normalnego wykorzystania pomieszczeń.