Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

POLECANE MIEJSCA

Miejsce przyjazne

Arboretum Bolestraszyce PARK

Dodano: 2015-10-23
http://www.bolestraszyce.com/

Adres: 37-722 Bolestraszyce
Telefon: 16 671 64 25
Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach – położone w odległości 7 km na północny wschód od Przemyśla.
 

Arboretum wywodzi się od łacińskiego słowa arbor czyli drzewo. Jest to specjalistyczny ogród botaniczny, w którym znajdują się kolekcje drzew i krzewów. Arboretum Bolestraszyce położone jest w odległości 7 km na północny wschód od Przemyśla i należy do cennych zabytków przyrody i kultury naszego kraju, spełniającym różnorodne zadania jako: obiekt przyrodniczy, kulturowy, dydaktyczny i naukowy.

Arboretum w głównej swojej specjalności zajmuje się gromadzeniem w warunkach uprawy ogrodowej rzadkich, zagrożonych i ginących roślin we florze polskiej.

Powierzchnia Arboretum w Bolestraszycach wynosi 25 ha, w tym 0,87 ha zajmują stawy. Oprócz tego w Cisowej koło Birczy, znajduje się oddział bolestarszyckiego arboretum o powierzchni 283 ha.

Ogród został założony w roku 1975. Organizatorem i dyrektorem Arboretum był w latach 1975-2001 prof. dr hab. Jerzy Piórecki. Od 2001 roku dyrektorem jest dr Narcyz Piórecki. Historyczne założenie obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył malarz Piotr Michałowski.

Na terenie Arboretum znajduje się również dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl 1. dla osób poruszających się na wózkach: obiekt dostępny 2. dla osób poruszających się przy pomocy kul i laski: obiekt dostępny 3. dla osób niewidomych: obiekt z ułatwieniami

Komentarze
Jeśli chcesz dodać komentarz lub zobaczyć inne komentarze, musisz się zalogować.

ZOBACZ PODOBNE MIEJSCA