Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Superbohaterowie - część kampanii Fundacji Hospicyjnej

Avatar
Dodano: 2017-12-15 przez: Izolda Youkali

24 i 25 listopada 2017r. osoby ubrane w maski i peleryny superbohaterów zwracały uwagę mieszkańców Warszawy na sytuację opiekunów osób niesamodzielnych. To część kampanii Fundacji Hospicyjnej.

Fundacja zachęca, aby dowiedzieć się, czy w danej  miejscowości istnieje już wolontariat opiekuńczy i zgłosić się do niego lub po prostu rozejrzeć się i zorientować, kto z naszego otoczenia jest opiekunem rodzinnym. Wówczas wystarczy zaproponować pomoc w prostych sprawach: wyprowadzić psa, zrobić zakupy, pójść na spacer. „Porozmawiaj, wysłuchaj, może spędź trochę czasu z jego chorym bliskim, by sam mógł pójść do lekarza czy zwyczajnie odpocząć” – piszą organizatorzy.

Zdjęcia osób z całej Polski, które włączyły się w akcję, można znaleźć na Facebooku i Instagramie umieszczane z hasztagiem #amożeTy.

W kampanii biorą udział m.in. Iwona Guzowska, Jarosław Bieniuk, Maciej „Gleba” Florek, Adam Korol, a także zespół Lipali. Ich zdjęcia jako postaci z komiksów będą się pojawiać przez cały tydzień w internecie.

Kulminacja akcji nastąpiła w piątek o godzinie 12.00 w Hali Głównej warszawskiego Dworca Centralnego. Spotkali się tam przebrani superbohaterowie, zaprezentowany został spot kampanii.

Superbohaterowie w Warszawie

Komentarze Ilość komentarzy : 1

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Nick dnia 2018-05-15 17:12
asystent osoby niepełnosprawnej przydał by się w Polsce .