Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Odbieranie telefonu komórkowego bezpośrednio do mózgu

Avatar
Dodano: 2017-11-23 przez: Koko

Wyobraźcie sobie, dzwoni do Was znajomy, a Ty bez bezpośredniego używania komórki słyszysz jego głos, który bezpośrednio przedostaje się do Twojego mózgu. Przerażające czy niesamowite?

Firma Cochlear, która jest wieloletnim producentem implantów ślimakowych (dzięki którym dźwięk transportowany jest bezpośrednio do nerwu  odpowiadającego za transmisje dźwięku) we współpracy z firmą Apple, umożliwili swoim klientom, za pomocą aplikacji z Appstore, odbierać połączenia telefonicznie bezpośrednio do mózgu. Jest to ogromny przełom w przemyśle aparatów oraz implantów słuchowych. 

 

Komentarze Ilość komentarzy : 4

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Avatar
Polcia7 dnia 2017-12-15 19:41
Fajny pomysł współpracować z firma Cochlear nad takim futurystycznym gadżetem. Czytałam o niej kiedyś już wiele pozytywnych opinii! Jestem naprawdę ciekawa czy ludzie będą korzystać z tego. Ja jak na chwile obecna się nie odważę.
techjunkie dnia 2017-12-14 23:55
Sądzę ze to fajny pomysł szczególnie dla ludzi które już maja implant wszczepiony z powodu niedosłuchu...Taki gadżet jak na dzisiejsze czasy jest bardzo zaawansowany...lecz kto wie może niedługo wszyscy będziemy chodzili z telefonami wszczepionymi ;)
Avatar
Grzegorz_72 dnia 2017-11-24 10:04
Bardzo lubię nowinki techniczne. Ale to zahacza o cyborgizacje człowieczeństwa. Nie podoba mi się to.
Avatar
szamanka dnia 2017-11-23 10:35
Telepatia robi to bez telefonu, ale ponieważ poszliśmy w technikę to zamiast trenować naturalne zdolności damy sobie wszczepiać implanty. Ludziska do natury, nie to płytek. Jeśli ta technologia to tylko dla głuchnących.