Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Nie przegapcie Cudownego chłopaka

Avatar
Dodano: 2017-10-12 przez: maniakino

Film "Cudowny chłopak" to nie tylko opowieść o zmaganiu się z innością. To dawka motywacji do pokonywania trudności. I choć hollywodzka słodka oprawa niektórym nie przypadnie do gustu w kilku miejscach warto zapamiętać dialogi filmowe. Na przykład ten:

"Nie wtopisz się w tło, gdy zostałeś stworzony po to by się wyróżniać."

 

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Auggie Pullman urodził się z deformacją twarzy. Chłopiec większość swojego życia spędził w szpitalu pod opieką rodziców, Isabel, w tej roli Julia Roberts i Nate'a (Owen Wilson). Gdy Auggie rozpoczyna naukę w szkole próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jego misją staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy.

 

Oczywiście obejrzyjcie koniecznie zwiastun:

 

Cudowny chłopak - Zwiastun PL

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.