Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Jak wygrać walkę z chrapaniem? Naturalne leczenie

Dodano: 2017-06-29 przez: tymek

Chrapanie to problem, który dotyka bardzo wiele osób. Najczęściej cierpią na tę dolegliwość mężczyźni. Jednak zdarza się, iż w dużej mierze dotyka ona także kobiety. Zatem w jaki sposób naturalnie walczyć z chrapaniem?

Chrapanie niebezpieczne dla naszego zdrowia

Wbrew pozorom chrapanie to problem bardzo wielu ludzi. Może być spowodowane różnorodnymi czynnikami. Chrapać możemy na przykład z powodu niewyleczonej infekcji lub też nadwagi. Podczas snu nieprawidłowa pozycja ciała również może powodować wspomnianą dolegliwość. Niedrożny nos, a także przerost migdałka podniebiennego, jak również używki takie jak alkohol oraz papierosy także mogą przyczynić się do powstania chrapania. 

Choć bardzo często ta dolegliwość jest bagatelizowana i zdarza się, że nawet jest tematem wielu żartów, może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. W szczególności należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, jeżeli chrapaniu towarzyszy między innymi bezdech, a także arytmia lub nadciśnienie. Choć walka z chrapaniem wcale nie jest prosta, nie jest ona również niemożliwa. Oto kilka naturalnych sposobów, dzięki którym bardzo szybko można poradzić sobie z tym problemem.

Naturalne leczenie chrapania

Aby wygrać walkę z chrapaniem często nie potrzebujemy zażywać różnorodnych środków farmakologicznych. Jak już wcześniej wspomniano, przyczyn powstania tej dolegliwości jest bardzo wiele, dlatego należy przede wszystkim w pierwszej kolejności je wyeliminować. Do naturalnych metod walki z chrapaniem zalicza się między innymi aktywność fizyczną. Choć dla wielu osób może to wydawać się dziwne, to właśnie dzięki systematycznym ćwiczeniom fizycznym jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów i powrócić do prawidłowej wagi. 

Kolejną naturalną metodą walki z tym problemem jest odpowiednia pozycja podczas snu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak spanie "na wznak", czyli na plecach bardzo często powoduje nasilenie dolegliwości. Dlatego jeżeli mamy problem z chrapaniem, warto położyć się przykładowo na boku. Należy mieć świadomość, iż leżąc na plecach nasz język podczas snu odchyla się ku tyłowi. Nasze usta otwierają się i tym samym następuje zwężenie kanału nosogardła oraz cieśni gardła

Chrapania można także skutecznie się pozbyć, jeżeli wyleczymy do końca wszystkie infekcje. Bardzo często zdarza się, iż z powodu natłoku obowiązków nie do końca pozbędziemy się przeziębienia. Efektem tego może być przykładowo zapalenie zatok, które także może być odpowiedzialne za chrapanie w nocy. Aby szybko pozbyć się tego problemu, warto zaparzyć mieszankę rumianku oraz szałwii i wdychać pod przykryciem przez kilka minut. Dzięki kilku takim sesjom nasze zatoki będą wyleczone i jeżeli to one są odpowiedzialne za dolegliwości związane z chrapaniem, szybko odczujemy ulgę.

Aby uniknąć chrapania warto także odpowiednio przygotować sypialnię do snu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż odpowiednia temperatura w pomieszczeniu oraz wilgotność pomogą nam raz na zawsze pozbyć się problemu. W pomieszczeniu, w którym śpimy nie powinno być więcej niż 18–21 stopni Celsjusza, a wilgotność powinna oscylować w granicach 40-60%.

Jak wynika z najnowszych badań, problemy z chrapaniem ma nawet 45% Polaków. Jest to bardzo duża liczba osób, która często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ta dolegliwość może być niebezpieczna dla zdrowia. Z tego powodu warto rozpocząć walkę o dobry sen i zdecydować się na zastosowanie naturalnych metod, dzięki którym chrapanie pozostanie tylko i wyłącznie wspomnieniem.

Komentarze Ilość komentarzy : 2

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Avatar
Izolda Youkali dnia 2017-06-29 16:31
Artykuł w pierwszej kolejności przeczytają kobiety, które cierpią z powodu chrapania partnerów, porady dotyczące ziółek i wietrzenia na pewno się przydadzą! Dzięki za cenny wpis!
Avatar
matka polka dnia 2017-06-29 10:39
Bardzo przydatny artykuł! ale jeśli mogę coś dodać to niezawodnym sposobem na chrapiącą osobę jest gwizdanie, sprawdzone, działa :D :)