Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

"Aspiracje" - moda pomocna w zrozumieniu spektrum autyzmu

Avatar
Dodano: 2017-06-30 przez: Koko

"Aspiracje to pragnienia i dążenia do osiągnięcia ambitnego celu. Mają je również osoby autystyczne i ich najbliżsi. Skupiając się na niepełnosprawności, często zapominamy, że mamy prawo do tych pragnień i dążeń. Dlatego powstały ASPIRACJE – koszulki z przekazem ukazującym naszą perspektywę."

Kinga jest mamą nastolatka z zespołem Aspergera i postanowiła stworzyć koszulki z hasłami, które mają pomóc społeczeństwu zrozumieć zachowania osób chorych na autyzm.

Osoby ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera, nie odróżniają się wyglądem od innych osób. Poznamy je po nietypowym zachowaniu, które wynika z ich szczególnej wrażliwości i często jest trudne do akceptacji. Gdy nauczmy się je rozpoznawać, zniknie niechęć i lęk, wzrośnie zrozumienie, a z nim poczucie odpowiedzialności. Nosząc koszulki ASPIRACJE, oswajamy siebie i innych ze specyfiką spektrum autyzmu. Jako spójne środowisko – rodziny, opiekunowie, specjaliści, przyjaciele – podnosimy świadomość społeczeństwa, zwiększając szanse na zrozumienie i akceptację osób autystycznych. To dla nich nieocenione wsparcie - czytamy na stronie aspiracje.com.pl

Zajrzyjcie do sklepu: www.aspiracje.com.pl 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.