Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Światowy Dzień FSHD

Avatar
Dodano: 2017-06-21 przez: Grzegorz_72

20 czerwca ŚWIATOWY DZIEŃ FSHD.

W dniu 20 czerwca będziemy obchodzić Światowy Dzień FSHD (FSHD - FacioScapuloHumeral muscular Dystrophy - dystrofia twarzowo-ramieniowo-łopatkowa).
 
W tym dniu uczestnicy wydarzenia na całym świecie, w tym głównie osoby z FSHD, ich rodziny, przyjaciele oraz organizacje, uruchamiają różnego typu wydarzenia, aby informować o tym, czym jest FSHD - jedna z najbardziej rozpowszechnionych form dystrofii mięśniowej.

Jak przyłączyć się do akcji?
 
1. Korzystając z facebooka, google plus etc. udostępnij w dniu 20 czerwca logo World Day of FSHD oraz użyj oznaczeń #WorldFSHD i #ŚwiatowyDzieńFSHD

2. Umieść logo w miejscu zdjęcia profilowego (najlepiej wraz ze swoim zdjęciem)

3. Jeśli jesteś osobą chorą na dystrofię i chcesz powiedzieć coś o sobie, napisz to na facebooku. Możesz też opublikować krótki film o sobie. A może list otwarty do tych, którzy nie wiedzą, co to jest dystrofia? Zachęcaj do działania i pokazuj swoją aktywność! Pamiętaj o oznaczeniach #WorldFSHD i #ŚwiatowyDzieńFSHD

FSHD - dystrofia twarzowo-łopatkowo-ramieniowa. Jest to choroba, wyniszczająca mięśnie, która na całym świecie niszczy życie około 700 000 tys. osób oraz ich bliskich. Utrata siły mięśniowej ma ogromny wpływ na codzienne życie. FSHD oznacza życie z bólem, zmęczeniem, niepełnosprawnością ruchową, a w niektórych przypadkach wykluczenie społeczne.:)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.