Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Zainteresowanie Polaków niepełnosprawnymi sportowcami

Avatar
Dodano: 2017-07-06 przez: Izolda Youkali

Z badań opinii publicznej wynika, że Polacy interesują się sportem niepełnosprawnych. W praktyce tego nie widać. Nie czuję się znany - pisze Maciej Lepiato dwukrotny mistrz paraolimpiady i rekordzista świata.

Zawsze po paraolimpiadzie zdarza się, że ktoś obcy rozpoznaje mnie na ulicy. Ale to trwa krótko, najwyżej kilka tygodni po zdobyciu przeze mnie kolejnego złota. Potem wszystko wraca do normy i takie sytuacje nie mają miejsca. Zapominają też dziennikarze. Czasami po zawodach ktoś zadzwoni, ale są to sporadyczne sytuacje i raczej media lokalne.

Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska wkwietniu 2014 roku wynika, że ponad 20 procent Polaków deklaruje zainteresowanie sukcesami i karierą polskich zawodników niepełnosprawnych. Dla 19 procent powodem zainteresowania jest to, że są to świetni i utytułowani sportowcy, a dla mniejszej części osób (14 procent) jest to element ogólnego zainteresowania sportem. Z badania wynika, że niepełnosprawni sportowcy dają przykład, jak pokonywać własne słabości i bariery, są podziwiani oraz mogą być wspaniałą inspiracją dla dzieci i młodzieży. Pojawiały się też odpowiedzi, że to tacy sami sportowcy jak pełnosprawni.

więcej w: http://wyborcza.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.