Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Wirtualne zasoby dla ON

Avatar
Dodano: 2017-06-21 przez: Izolda Youkali

Grzegorz Bednarski stworzył oprogramowanie WalkinVR, dzięki któremu osoby na wózkach inwalidzkich mogą w wirtualnej rzeczywistości biegać, wspinać się i pokonywać przeszkody. Pierwsza wzmianka o projekcie, po ukazaniu się na profilu Facebook, wzbudziła duże zainteresowanie wśród osób niepełnosprawnych.

Ludzie z całego świata odwiedzali fanpage WalkinVR, by dowiedzieć się kiedy będą mogli w pełni skorzystać z wirtualnego świata gier. Wrocławianin zorganizował spotkanie, podczas którego niepełnosprawni mieli okazję wypróbować innowacyjnego oprogramowania m.in. na przykładzie gry Job Simulator, gdzie gracz wciela się w postać pracownika stacji benzynowej.

Obejrzyj: Virtual Reality gameplay on wheelchair with disability + discussion panel - WalkinVR beta

Projekt jest aktualnie w fazie testów Beta, ale jego najnowsza wersja jest już do pobrania na oficjalnej stronie. Oprogramowanie kierowane jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm, które chciałyby wykorzystywać WalkinVR w celach komercyjnych.

Obejrzyj: play with one arm in VR with WalkinVR - Oculus, HTC Vive, NoloVR, PS Move

Grzegorz Bednarski ma jeszcze wiele planów związanych z umożliwianiem osobom niepełnosprawnym pełnego korzystania z wirtualnych zasobów. Opracowuje oprogramowanie dzięki, któremu osoby z jedną rękę będą mogły bez problemu zagrać w grę VR.

więcej na: http://www.radiowroclaw.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.