Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Szafir najbardziej tajemny

Avatar
Dodano: 2017-06-20 przez: wzk

SZAFIR – znany jest gównie w rozmaitych odcieniach błękitu. Najbardziej cenione są szafiry o odcieniu niebieskawego bławatka pochodzące z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Bywają też szafiry bezbarwne, zielone, różowe, żółte i pomarańczowe. Swój kolor szafir zawdzięcza domieszce żelaza i tytanu. Jest to najbardziej tajemny spośród wszystkich klejnotów, czczony jest jako nieodgadniona pieczęć mądrości. Tradycyjnei nazywany „kamieniem wiary i spokoju ducha” jest silnym kamieniem opiekuńczym. Daje on umiłowanie prawdy oraz zdolność do głębokiego przywiązania i wierności. Szafir zamyka w sobie wszystkie cnoty i ukryte moce będąc skarbnicą dobrodziejstw zdolną leczyć i uszczęśliwiać ludzi. Szafir zwany jest panem i władcą klejnotów, bo w swych cudownych zaletach przerasta wszystkie inne. Szafir jest magnum magisterium, kamieniem mądrości skrywającym w sobie tajemnice Prawdy. Okultyści zwą szafir Kryształową Pieczęcią Niebios.

SZAFIR oglądany w blasku słońca daje asteryzm czyli zjawisko sześciopromiennego blasku światła i działa podobni ejak kształt sześcioramiennej gwiazdy lub sześciokąta. Szafir jest kamieniem mędrców i wtajemniczonych, symbolem duchowej ścieżki wtajemniczenia czyli ścieżki inicjacji, będąc doskonałym towarzyszem i pomocnikiem otwiera nas na prowadzenie wyższej duchowej istoty, poprzez czystość zamiarui wewnętrzne przekonanie o jej obecności. Szafir pomaga zdobywać bogactwo i osiągać szczęście dlatego jest pomocą na drodze prosperity. Szafir jest kamieniem Jowisza (Guru) i dlatego jest talizmanem władców teokratycznych czyli duchowych przywódców, mistrzów i proroków. Szafir położony noworodkowi na czole, ochroni go w ciągu całego życia od wszelkiego bólu głowy. Szafir jest skutecznym lekiem przeciwko chorobie oczu zwanej dziś chorobą Basedowa. Podaje się jako lek maleńkie kuleczki szafiru. Szafir jest skutecznym antidotum przeciwko wszelkiej truciźnie i zatruciu. Podaje się szafir także jako odtrutkę przeciwko ukąszeniom jadowitego węża, a same węże jadowite jeśli w ich pobliżu położyć szafir zwykle zdychają. Szafir noszony na piersi przez ludzi zdrowych pozwala im zachować siły i czerstwość na bardzo długie lata. Usuwa także z naszej drogi wszelki chaos, złudzenia, niweluje trudności, rozprasza zwątpienia, daje zrozumienie, że zawieramy się we wszechobecnym boskim bycie, wiecznym i ponadczasowym.

Woda szafirowa jest doskonała przeciw starzeniu się, a przemywanie wodą szafirową leczy choroby skóry. Uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu chroni przed czarami (urokami, demonami), które mogłyby stać się niebezpieczne dla zdrowia i szczęścia tego, przeciwko któremu są zwrócone. Nowotwory (rak) , wrzody, krwawienia, dolegliwości ischisowe i bóle są usuwane przez nakładanie kamienia na chore miejsca. Przy krwawieniach z nosa nakładamy szafir na czoło, a kto ma skłonności do jąkania się powinien nosić błękitny szafir na szyi. Szafir jest uniwersalnym lekiem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka, a kamień w kolorze indygo pomaga w terapii chorób psychicznych. Szafir pomaga rozbudować siły ducha i zwrócić człowieka w duchowym kierunku. Daje on czystość myśli, polot, zdolność cudownej intuicji, bezinteresowność, głębię w rozważaniu zagadnień, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców, a także zakochanych. Szafir chroni przed nieszczęściem (blokuje wyładowania złej karmy), zdradą, zasadzką i skrytobójstwem. Dla zwiększenia płodności można nakładać lub nosić pomarańczowy szafir na czakrze krzyża. Szafir przykładany na chore miejsce często szarzeje i wtedy należy go wystawić na działanie promieni słonecznych aż odzyska swój blask. Z pomocą szafiru wstępuje w nas siła, zrozumienie i ufność (wiara) i moc słowa, szczególnie jak nosimy szafir na sercu.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.