Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Rubin kamień opiekuńczy

Avatar
Dodano: 2017-05-25 przez: wzk

RUBIN należy do grupy KORUNDÓW. Słowo „korund” jest pochodzenia hinduskiego. Najpiękniejsze okazy rubinów pochodzą z Kaszmiru, Indii i Śri Lanki. Kolor rubinu to głęboka czerwień a substancją, która nadaje mu kolor jest chrom. Głebokie, czerwone światło rubinu o subtelnym błękitnym blasku symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia i przemiany. Energia miłości obejmuje cały zakres: od seksualnej miłości, aż do miłości uniwersalnej, boskiej. Rubin pokazuje nam, że możemy seks i miłość duchową pogodzić. Objawia nam seksualność, erotyzm, jako formę wyrazu twórczej, pierwotnej energii życia i wywyższa miłość erotyczną, fizyczną, seksualną, tak, że spełnia się w niej nasza najgłębsza tęsknota za doskonałym, duchowym zjednoczeniem. Rubin pozwala nam przeżywać całą głębię odczuć w związku z naszym partnerem/ką i wznosi na wyżyny przeżyć. Budzi w nas miłość do bliźnich, do Wszechświata, do Boga udostępniając nam pierwotne źródło energii spoczywającej w czakrze korzenia (kundalini) dając nam odwagę i męstwo. Rubin jest kamieniem opiekuńczym.

Rubiny są rzadkością, a ich cena jest wyższa niż cena brylantów, jeśli są prawdziwe, a nie sztucznie jak większość obecnie sprzedawanych na rynku. Rubin to dziecię Marsa (Mangali) będące wiecznie rozkwitającym nowym życiem. Rubinowa czerwień jest barwą rewolucjonistów gotowych do oddania życia w obronie głoszonych idei i nauk. Królewski blask rubinu oznacza siłę, powagę i majestat władzy. Gotowość do poświęcenia oraz żywa, bezinteresowna miłość to właśnie energia rubinu, który jest kamieniem Promienia Miłości. Rubin wzmaga siłę żywotną, zarówno siłę fizyczną jak i energię witalną dając przedłużenie życia do maksimum. Jeżeli na ciele zmarłego pozostawimy klejnot z rubinu, zwłoki przez dłuższy czas będą opierać się rozkładowi. Energia rubinu powstrzymuje procesy gnilne oraz rozkład w organizmie. Czerwona barwa rubinu działa uzdrawiająco na ludzi apatycznych, schorowanych, pozbawionych inicjatywy i pogrążonych w melancholii i letargu. Podczas dolegliwości miesiączkowych dobrze jest układać rubin na czakrze korzenia oraz na krzyżu i wszystkich bolących miejscach. Rubin zapobiega poronieniom!

Woda rubinowa to wspaniały środek odmładzający i leczniczy. Rubin łagodzi przebieg ospy, a przykładany do blizn częstokroć te blizny usuwa. Energia rubinu wspiera dążenie do czynów wielkich i sławy, przedsiębiorczości i pionierstwa, a także entuzjazm, odwagę i niezależność, wspaniałomyślność, poczucie mocy i potęgi. Rubin leczy więc z życiowego nieudacznictwa, małości, niewolnictwa i tchórzostwa, co faktycznie jest działaniem kosmicznej energii Mangali. Rubin stosuje się przy chorobach powstałych z zimna i chłodu, a nie należy go stosować przy chorobach powstałych z gorąca i ciepła. Rubin zmusza myśli do aktywności i nie pozwala na myślowy ani twórczy zastój. Ludzie apatyczni, zniechęceni (także do duchowej drogi i rozwoju), zgorzkniali życiowo i pełni smutku powinni się poddawać dobroczynnemu działaniu promieni rubinowych. Rubin nosimy ochraniając się przed zarażeniem. Ma doskonałą skuteczność w leczeniu trudno gojących się i gnijących ran. Łagodzi skurcze i kolki, a nawet chroni przed dżumą. Zalecane jest aby przy wirusowych epidemiach i schorzeniach (dna) i gorączce kłaść go na pępek około północy na 1-2 godzin!

Nie zaleca się rubinu: w stanach krwotocznych, przy obrażeniach wewnętrznych, podczas chorób płuc ani osobom impulsywnym i gwałtownym. Amulet z rubinu strzeże od zarazy i morowego powietrza, a także od uderzenia pioruna, złych snów i koszmarów. Rubin sprowadza spokój i ukojenie, radość życia, chęć czynu i pomaga zagoić się głębokim ranom psychicznym. Rubin bardzo dobrze leczy serce zarówno z dolegliwości psychiczno sercowych jak i z dolegliwości typowo fizycznych. Wielu magów swoją psychiczną siłę czerpie z rubinowego amuletu takiego jak przykładowo pierścień. Rubin nie pozwala wycofać się z podjętych działań i zamierzeń, zagrzewa do walki i zwycięstwa oraz do czynów bohaterskich. Energia rubinu sprzyja utrzymaniu młodości oraz miłości, napełnia optymizmem i ciepłem wewnętrznym.

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.