Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Wędrowanie cz.II

Avatar
Dodano: 2016-07-26 przez: Izolda Youkali

***
Niejednokrotnie zdarzy się, że stajesz na rozstaju dwóch dróg: łatwiejszej i trudniejszej. Tę pierwszą możesz pokonać bez trudu i łatwo osiągniesz jej cel. Ta druga wymaga większego wysiłku i trwa dłużej, jednak dostarcza więcej doświadczeń i przeżyć. To zapłata za trud wędrówki dla niestrudzonych, ambitnych wędrowników.

 

***
Jeżeli masz oczy otwarte oraz potrafisz czerpać z wędrówki po otaczającym świecie i nasycać się przeżyciami, doznaniami oraz doświadczeniem, to poznasz głów wędrowania. A ten poziom wtajemniczenia osiągają tylko wędrownicy.

 

***
Tylko spragniony i strudzony wędrowiec doceni smak źródlanej wody oraz znaczenie chwili wytchnienia – odpoczynku przed dalszą drogą.
Wędrownicy, wstępując na szlak wędrówki, mają na względzie to przypomnienie.

 

***
Życie jest ciągłym stawaniem na rozstaju szlaków i wyborem drogi do następnego rozstaju. Rzecz w tym, by droga od rozstaju do rozstaju była właściwa i dobra.
Wędrownicy wskazania tego przestrzegają.

 

***
To, że przemierzasz szlak, wcale nie oznacza, że wędrujesz. Wędrownictwo jest sumą wędrówek: fizycznej, duchowej, intelektualnej i społecznej oraz emocjonalnej. O tym wędrownik zawsze musi pamiętać.

 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.