Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Obchody I Światowego Dnia Ubogich

Dodano: 2017-11-21

19 listopada obchodzono I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie były konkretnym i wyraźnym znakiem miłości Chrystusa wobec osób najbardziej potrzebujących.

Światowy dzień ubogich ma sens tylko wtedy, gdy prowadzi do spotkania z ubogimi, a nie ograniczy się tylko do dawania – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Zauważył również, że papież Franciszek w specjalnym orędziu naucza, iż „jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności”.

Ks. Rytel-Andrianik nadmienił, że Polacy są wrażliwi na potrzeby innych. Przejawia się to w działalności Caritasu czy ponad 800 instytucji kościelnych zaangażowanych na rzecz ubogich.

"Przed nami czas Adwentu i Bożego Narodzenia. To szczególny okres, gdy mamy okazję do wspomagania ubogich i wykluczonych, którzy często są pozostawieni samym sobie” – przypomniał rzecznik Episkopatu.

Duchowny mówiąc o większej wrażliwości wobec ubogich, przywołał słowa papieża Franciszka, który wyraził oczekiwanie, „by wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących”.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.