Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Akcja profilaktyki prozdrowotnej "Zdrowie pod Kontrolą"

Dodano: 2017-11-17

Zdrowie należy mieć pod kontrolą – taką ideę propagują studenci medycyny, którzy po raz kolejny w 15 największych polskich miastach organizują akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. Udzielać będą także porad dot. prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, czy udzielania pierwszej pomocy.

Jesienna edycja akcji profilaktyki prozdrowotnej "Zdrowie pod Kontrolą" odbędzie się w najbliższy weekend (18-19 listopada). Jej organizatorami są członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

"Zdrowie pod Kontrolą" to wydarzenie organizowane dwa razy do roku w 15 największych miastach Polski. Wiosną w akcji wzięło udział ponad 500 wolontariuszy, którzy przebadali 3265 osób.

W najbliższy weekend młodzi adepci medycyny z IFMSA-Poland wykonywać będą bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi, stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie również możliwość wykonania badania EKG.

W ramach akcji nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przez cały weekend będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych. W "Szpitalu Pluszowego Misia" dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ulubionych pluszaków.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland działa od 1956 roku. To największa organizacja zrzeszająca studentów wszystkich uczelni medycznych w Polsce, która jest częścią międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA.

Członkowie Stowarzyszenia podkreślają, że ich celem jest zwiększanie prozdrowotnej świadomości w społeczeństwie. Chcą także uświadamiać Polaków, jakie największe zagrożenia zdrowotne występują obecnie w społeczeństwie, a także jak z nimi walczyć. Innym obszarem działalności IFMSA-Poland jest edukacja studentów kierunków medycznych oraz działanie na rzecz wolności i praw człowieka.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.