Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Polscy młodzi wolontariusze – łączcie się!

Dodano: 2017-11-10

Upływa termin zgłoszeń do programu Pramerica Moc Działania

Pomoc sąsiadce w zakupach, wolontariat w schronisku, czy organizacja świątecznej zbiórki żywności. Sposobów na pomoc innym jest wiele, a jak pomagają polscy uczniowie - tego dowiemy się już wkrótce.  Już tylko do końca listopada, młodzi wolontariusze z całego kraju mogą zgłaszać swoje inicjatywy do programu Pramerica Moc Działania.

Spośród uczniów, zgłoszonych przez szkoły z całej w Polski, zostanie wybranych dwunastu laureatów, którzy wezmą udział w serii interesujących warsztatów. Najciekawsze idee młodych wolontariuszy zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali, która odbędzie się 
22 marca przyszłego roku w Warszawie. Wtedy poznamy również dwóch złotych finalistów programu, których czeka w pełni ufundowany wyjazd do Waszyngtonu. Tam oprócz udziału w inspirujących spotkaniach, laureaci z całego świata będą mieli okazję zwiedzić najciekawsze atrakcje Waszyngtonu oraz wziąć udział w uroczystej gali.

- Do tej pory, chęć udziału w programie zgłosili już uczniowie m.in. z województwa Mazowieckiego, Małopolskiego, Podlaskiego, Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego. Cieszymy się, że jest tak wielu wspaniałych młodych ludzi, wrażliwych na otaczający świat i zdeterminowanych, by działać, a szkoły chętnie ich wspierają i doceniają stawiając jako wzór do naśladowania  – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica.

Osoby, które chciałyby podzielić się swoimi inicjatywami mogą wysyłać zgłoszenia do 30 listopada. Aby wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę www.mocdzialania.pl i wspólnie z nauczycielem wypełnić formularz. Wypełniony i podpisany dokument należy dostarczyć skanem na adres mocdzialania@pramerica.pl lub pocztą tradycyjną na adres Fundacji Pramerica. 

Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, a dzięki odwadze i chęci działania, zmieniają świat na lepszy. 

Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl.
   

   

Informacja prasowa

Komentarze Ilość komentarzy : 2

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Avatar
Koko dnia 2017-11-13 22:05
Smaller - teraz wolontariat wpisuje się do CV i jest to pozytywnie rozpatrywane przez pracodawców - fajnie, że czyjaś pasja mimo wszystko jest później doceniana
Avatar
Smaller dnia 2017-11-10 10:58
Znam wielu wolontariuszy, to bardzo fajni ludzie. Wolontariat dodaje pasji życiu.