Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Tydzień Edukacji Globalnej 2017

Dodano: 2017-11-21

W 2017 roku odbędzie się już 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 - 26 listopada. Grupa Zagranica zachęca wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne, którym bliska jest idea edukacji globalnej, do włączenia się w TEG, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, pokazów filmów i koncertów.

Dlaczego wybraliśmy hasło Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!?

Hasło Tygodnia Edukacji Globalnej wybierane jest na corocznym spotkaniu Sieci Koordynatorów i Koordynatorek Edukacji Globalnej, działającej przy Centrum Północ-Południe Rady Europy. Na wybór tego właśnie tematu wpłynęła potrzeba dalszej promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ. Cele w tym roku obchodziły swoje drugie urodziny. Czas mija szybko, a społeczność międzynarodowa ma nadal bardzo dużo do zrobienia, by zbliżyć się do realizacji 17 Celów, zapisanych w tak zwanej "Agendzie 2030". Warto więc w ramach tegorocznych działań skierowanych do młodych ludzi, skupić się na tym, jakich wyzwań dotyczą Cele Zrównoważonego Rozwoju i jakie mamy wszyscy i wszystkie powinności wobec ich realizacji.

Jak można włączyć się w TEG?

Zorganizujcie pokaz filmu, grę miejską, spotkanie z gościem, wystawę, konkurs plastyczny, warsztaty… Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Waszych pomysłów. Zachęcamy jednak, by głównym motywem wydarzenia było promowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Organizatorzy proponują, by wydarzenia i informacje o nich były oznaczone hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!” Informując o swojej akcji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych mediach społecznościowych używajcie hasztagu: #TEG2017, #CeleZrównoważonegoRozwoju lub #GEW2017. Dzięki temu łatwiej będzie zainteresowanym osobom trafić na Wasz przekaz, a nam promować Wasze działania.

Utworzono wydarzenie „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas – TEG 2017” na portalu Facebook (link: http://bit.ly/TEG2017_FB), gdzie możecie informować o planowanych w tamach TEG działaniach, wymieniać się informacjami, doświadczeniami oraz przesyłać zaproszenia dla osób z Waszej okolicy. Strona wydarzenia może być również miejscem, w którym pojawią się zdjęcia, filmiki, relacje, krótkie podsumowania tego, co udało się Wam zorganizować.

Nie zapominajcie o tegorocznym haśle: #TEG2017, #CeleZrównoważonegoRozwoju, #GEW2017. Opisując działania w portalach społecznościowych, zawierajcie go w opisach. W ten sposób możliwe będzie dotarcie do wszystkich relacji!

Jakie wsparcie promocyjne oferujemy?

 Jeśli chcesz, żeby informacja o Twoim wydarzeniu znalazła się na stronie www.teg.edu.pl wyślij wiadomość o planowanych działaniach (co? gdzie? kiedy? prosimy o zredagowany opis na stronę) na adres: teg@zagranica.org.pl.

• Jeśli chcesz otrzymać pakiet informacji odnośnie TEG 2017 i pozostać z nami w stałym kontakcie, zapisz się do naszego okolicznościowego newslettera: http://eepurl.com/c55lSz.

• Informacje o poszczególnych akcjach będą również umieszczane w wydarzeniu „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas – TEG 2017” na portalu Facebook, do czego i Was zachęcamy.

W razie pytań kontakt - Ela Kielak (teg@zagranica.org.pl)

Tydzień Edukacji Globalnej jest coroczną międzynarodową inicjatywą, mającą na celuzwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Ideą TEG jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur (więcej na: www.teg.edu.pl).

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.