Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Podkarpacki Konwent Regionalny

Dodano: 2017-10-11

10 października 2017 r. w Sali Konferencyjnej budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się Podkarpacki Konwent Regionalny organizowany przez Fundację Aktywizacja oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

 

W programie Konwentu znalazły się zagadnienia wprowadzające w tematykę III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 25 października w Warszawie oraz dyskusja o postulatach III Kongresu prowadzona przez Agatę Gawską Prezes Fundacji Aktywizacja, członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych przy MRPiPS. Zadanie konwentów odbywających się w całej Polsce to konsultacje wytycznych dla Nowego Systemu Wsparcia.

W części dyskusyjnej pn.: "Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy - otwartym czy chronionym?" moderowanym przez Adama Hadława dyrektora Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zabrali głos podopieczni Fundacji Aktywizacja oraz prezes Fundacji   CONTIGO, przedsięborca z trzydziestoletnim doświadczeniem w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

W spotkaniu uczestniczył tłumacz języka migowego, a miejsce spotkania było dostosowane dla osób mających trudności z poruszaniem się.

Po zakończeniu części konferencyjnej konwentu odbyły się Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wkrótce na Portalu będzie można zobaczyć efekty naszych spotkań z pracodawcami. Informacje będzie można znaleźć z zakładce: http://www.rampa.net.pl/blog/kategoria/praca-szukam-dam

Podkarpacki Konwent Regionalny został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Szczegółową relację z Konwentu można przeczytać na naszym blogu: Relacja z Podkarpackiego Konwentu Regionalnego.

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.