Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Zbiórka artykułów szkolnych dla małych uchodźców

Dodano: 2017-08-11

Każdy nowy rok szkolny to dodatkowe wydatki związane z zakupem rzeczy potrzebnych do szkoły: zeszytów, kredek, piórników. Potrzeby te nie omijają małych uchodźców w Polsce, chodzących do naszych szkół. Z myślą o nich warszawska inicjatywa nieformalna Dom Otwarty ogłasza zbiórkę artykułów szkolnych.

 

Zbiórka będzie trwać od 15 lipca do 15 sierpnia 2017 r. Zbieramy zeszyty, bloki, kredki, materiały do zajęć plastycznych, piórniki, plecaki, długopisy, ołówki, a także worki na kapcie.

Wszystkie zebrane dary przekażemy dzieciom w ośrodkach dla cudzoziemców, a także tym, które już uzyskały ochronę międzynarodową i mieszkają poza ośrodkami.

Dary można przynosić do Fundacji Ocalenie (ul. Krucza 6/12 a), Klubu Plan B (przy pl. Zbawiciela), a także do Centrum Wielokulturowego (ul. Jagiellońska 54). Ponadto w każdy weekend nasi wolontariusze będą dyżurować w Placu Zabaw nad Wisłą (Bulwar Grzymały-Siedleckiego, przy stacji metra Centrum Naukowe Kopernik) w godz. 12:00 – 15:00.

Wszystkie szczegóły i bieżące informacje można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/341720202926917/

„W zeszłym roku po raz pierwszy przekonaliśmy się, że Polacy nie zapomnieli jak się pomaga. Do naszej zbiórki dołączyły inne miasta, docierały też do nas paczki z wszystkich zakątków Polski. W sumie dzięki ofiarności darczyńców udało się skompletować wyprawki szkolne dla 329 dzieci. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej” – mówi aktywistka Domu Otwartego, Natalia Gebert.

 
Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.