Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Wheelmageddon 2017

Dodano: 2017-07-07

Wheelmageddon 2017 - terenowy wyścig dla osób aktywnych, samodzielnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, odbędzie się w sobotę, 8 lipca 2017 r. o godz. 10 na terenie Hotelu Nosselia w Nasielsku pod Warszawą. Organizatorem wydarzenia jest Avalon Extreme, organizacja zajmująca się promocją aktywności wśród osób z dysfunkcjami.

Wheelmageddon wiedzie stromymi podjazdami na torze offroadowym, z przeszkodami i ekstremalnymi zadaniami. Zawody polegają na pokonaniu trasy złożonej z przeszkód sprawdzających siłę, wytrzymałość, sprawność i odporność psychiczną uczestników.

Będą na zawodników czekać błoto, ogień, przeszkody linowe, czołganie, pętla po lesie, kurtyna wodna, jazda na balansie i okopy. Dystans do pokonania to ok. 2 km. Na starcie stanie maksymalnie 30 zawodników.

Wheelmageddon rozpocznie się o godz. 10:00. Start wyścigu nastąpi w samo południe. Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody, w tym nagrody pieniężne.

Dla uczestników oraz gości przewidziana jest jazda na swincarach po torze offroadowym.

Druga edycja Wheelmageddonu odbędzie się 17 września 2017r.

Harmonogram Wheelmageddonu

Wheelmageddon to pierwszy w Polsce wyścig terenowy na wózkach. Impreza idealnie wpisuje się w wartości, którymi kieruje się ekstremalna drużyna Avalon Extreme, czyli determinacja, siła czy niezłomność. Chcemy łączyć, inspirować oraz aktywizować wszystkich bez względu na podziały. Wheelmageddon stanowi prawdziwe wyzwanie, tym bardziej że sama trasa jest wymagająca. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ nie zabraknie atrakcji dodatkowych. Zachęcamy, aby spędzić cały dzień w niepowtarzalnej atmosferze z ludźmi, którzy pokazując, jak pokonywać własne słabości, mogą stanowić dla nas inspirację – powiedział Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme i pomysłodawca Wheelmageddonu.

..............................................................................

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

 

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.