Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych

Dodano: 2017-06-29

Od poniedziałku 26 czerwca do niedzieli 2 lipca 2017r. trwają obchody Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. W Polsce żyje co najmniej 700 tys. takich osób.

- Tydzień wiedzy o osobach głuchoniewidomych obchodzimy już po raz piąty - mówi przedstawiciel Towarzystwa Pomocy Głuchoniemym. - W tym czasie zachęcamy do zapoznania się zagadnieniami związanymi ze specyfiką jednoczesnego uszkodzenia wzroku i słuchu, ale też do poznania osób, dla których to uszkodzenie jest nieodłącznym elementem życia.

Wybór terminu nie jest przypadkowy i wiąże się z rocznicą ( w tym roku 137.) urodzin Helen Keller, znanej na całym świecie głuchoniewidomej pisarki i działaczki społecznej, która stała się rzecznikiem praw osób głuchoniewidomych. Jej wybitna osobowość i determinacja sprawiły, że ostatecznie zaczęto dostrzegać  możliwości i potrzeby tej najmniej licznej i wyjątkowej grupy osób z niepełnosprawnością.

Przez tydzień przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Głuchoniwidomym na stronach TPG oraz na portalach społecznościowych będą przekazywać serię pigułek wiedzy o osobach głuchoniewidomych. Organizowanych jest również wiele wydarzeń o tej tematyce.

Przyłączamy się do akcji i zachęcamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym osób głuchoniewidomych tutaj.

 

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.