Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach - Wrocław Cup 2017

Dodano: 2017-06-28

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Turniejowe rozgrywki odbędą się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca w Olimpijski Club przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu od godziny 10:00.

W sobotę, 1 lipca, o godzinie 11:00 rozpocznie się zaś Finał Turnieju Wrocław Cup 2017 o pulę nagród €17 900.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych "AKTYWNI" jest organizatorem tego Turnieju od 2003 roku, otrzymując od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) coraz wyższą rangę przy kolejnych jego edycjach. Turniej Wrocław Cup rozgrywany jest rokrocznie na obiektach sportowych we Wrocławiu, dla sześćdziesięciu zawodników z Polski i ze Świata.

"Pragniemy, poprzez organizowanie naszego Turnieju, zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywnego trybu życia i uprawiania sportu, który jest jedną z najlepszych form samorealizacji. Goszcząc co roku coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu ITF, pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport.

Naszym celem jest również, aby Turniej Wrocław Cup był organizowany corocznie na coraz wyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Nieustannie pracujemy nad tym, aby spełniał oczekiwania zawodników oraz sponsorów i stał się najlepszym turniejem dla sportowców niepełnosprawnych w tej części Europy."

Więcej informacji na temag wydarzenia znajdziecie na stronie organizatorów.

Źródło:www.wroclawcup.com

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.