Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Konkurs fotograficzny "Fotoszopa. Krajobraz w spadku"

Dodano: 2017-07-05

Aby wziąć w nim udział, należy wykonać i przesłać drogą elektroniczną (do 16 lipca) fotografie ukazujące zmieniający się krajobraz wsi lub miasteczka. Tematem zdjęć powinny być zarówno te jego elementy, które otrzymaliśmy w spadku, jak i te, które w spadku zostawimy następnym pokoleniom. Interesuje nas połączenie przyrody z doświadczeniem i tradycją człowieka. Przestrzeń, która nas otacza na co dzień, możliwość zatrzymania się i spojrzenia na to, co jest nam bliskie. Praca nad obrazem może sprzyjać refleksji nad tym, co mija, i nad tym, co jest obecne. Zachęcamy wszystkich do rejestrowania śladów aktywności człowieka i śladów historii w przestrzeni. Do zadania pytania, jaki jest krajobraz kulturowy, który tworzymy wokół siebie i jakie świadectwo o nas samych i naszych czasach przekażemy następnym pokoleniom w spadku. Do dokumentowania przestrzeni i nadania temu indywidualnego, artystycznego wymiaru.

Tematyka fotografii związana jest z tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa, które brzmi „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Podczas ich obchodów w skansenie w Kolbuszowej, 17 września, odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace. Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegóły konkursu określa regulamin http://www.muzeumkolbuszowa.pl/images/do_pobrania/2017_03_07_fotoszopa_regulamin.pdf

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.