Twoja lokalizacja: Cała Polska [zmień lokalizację]
Kontrast: A A A
Czcionka: A A+ A++
REPORTAŻE

Kampania: Kręć kilometry po technologię

Dodano: 2017-07-04

Małe miasto i duża metropolia - każdy ma szanse w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej “Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc wykręciły już rekordowe półtora miliona kilometrów. Nagrodami dla zwycięskich miast będą wyjątkowe wydarzenia technologiczne - Allegro Tech Days.

"To jedyna rowerowa rywalizacja, gdzie w peletonie do równej walki stają metropolie i małe miasteczka. I udowadniają, że wszystko jest możliwe. Największą siłą naszej kampanii są lokalne społeczności, które chcą wspólnie działać na rzecz swoich miast, a także aktywnie spędzać czas. W wielu miejscach utworzyły się nawet specjalne grupy z nazwą +Kręć Kilometry+ w tytule” - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Ranking, aktualizowany na bieżąco, dostępny jest na stronie kampanii www.kreckilometry.pl.

Już teraz rywalizuje ze sobą ponad 600 miast, a codziennie dołączają nowe. "Rywalizacja z “Kręć Kilometry po technologię" dała nam porządnego 'kopa', nie tylko skierowanego na wynik, ale chyba przede wszystkim na świetną zabawę i możliwość poznawania nowych ludzi. W małych miejscowościach - takich jak Łuków, czujemy się dzięki temu lepiej zintegrowani, wspólne wypady rowerowe sprzyjają budowaniu silnych więzi społecznych. Dzięki temu, również poza wycieczkami możemy lepiej współpracować i działać" - mówi Mateusz Ptaszyński z grupy Rowerowy Łuków z województwa lubelskiego.

W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Bydgoszczy.

A w tym roku największa rowerowa kampania społeczna odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, z kolei partnerami społecznymi jest już kilkadziesiąt lokalnych grup i stowarzyszeń rowerowych, aktywnie wspierających swoje miasta w rywalizacji.

Nagrodami dla zwycięskich miast w tegorocznej kampanii Fundacji Allegro All For Planet są wyjątkowe wydarzenia technologiczne. Allegro Tech Days mają przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów. Ale to nie wszystko.

"W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród” - mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.